Cupa Unior disputata pe circuitul Amckart din Capitala si-a tras cortina.
Campionatul National de Autoslalom, etapa a 2-a, disputata in perioada 17-18 mai 2014 sub denumirea de Cupa Unior s-a incheiat si anul acesta tot cu victoria la Clasa Open a pilotului Fenyo Radu. Acesta a fost urmat de Krepelka Alexandru si de Enulescu Marius.
La startul acestei etape au pornit 51 piloti impartiti in 4 clase in functie de cilindre, la care s-au adaugat clasa automobilelor intregrale, clasamentele Open si Open Turisme. Si in acest an, Eduard si Bianca Anton au fost din nou la inaltime, castigand atat la clasa juniorilor, cat si la Clasa 1, respectiv Clasa 2.

Evenimentul a fost de un real succes, vremea fiind favorabila competitiei si imbiind sportivii sa apese pedala de acceleratie.

Unior Tepid, sponsor principal al Cupei Unior, apreciaza ca o reusita evenimentul dat fiind numarul participantilor care a fost de 2 ori mai mare decat cel din anul precedent, dar si nivelul de spectaculozitate si maiestrie sportiva. Unele talente precum Bianca si Eduard Anton au confirmat evolutiile din ultimii ani atat la clasa lor, cat si la clasele de varste superioare.